Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Tags
os: Тегтæ

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Path
os: Фæндаг
