Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to ps translation catalogue (10 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Tags
ps: بچوي

en: Settings
ps: امستنې

en: Path
ps: يونلور

en: Manage
ps: سمبالونه

en: ID
ps: پېژند

en: Filter
ps: چاڼ

en: Select
ps: غوره

en: Report
ps: راپور
