Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Tags
cy: Tagiau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Path
cy: Llwybr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Delete all
cy: Dileu i gyd

en: Select
cy: Dewis
