Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Settings
fr: Paramètres

en: Path
fr: Chemin

en: Manage
fr: Gérer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Delete all
fr: Tout supprimer

en: Pattern
fr: Motif

en: Changed
fr: Modifié

en: Select
fr: Sélectionner

en: Report
fr: Rapport

en: Delete selected
fr: Supprimer sélectionnés
