Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Tags
hi: उपनाम

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Path
hi: मार्ग

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Delete all
hi: सबकुछ मिटायें

en: Pattern
hi: नमूना

en: Changed
hi: बदल गया
