Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Tags
hr: Oznake

en: Settings
hr: Postavke

en: Path
hr: Putanja

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Created
hr: Stvoreno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Delete all
hr: Izbriši sve

en: Pattern
hr: Uzorak
