Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to ht translation catalogue (5 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Tags
ht: Tag

en: Filter
ht: Filtre

en: Changed
ht: Chanje
