Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Tags
ja: タグ

en: Settings
ja: 設定

en: Path
ja: パス

en: Manage
ja: 管理

en: Created
ja: 作成

en: Filter
ja: フィルター

en: Delete all
ja: すべてを削除

en: Note
ja: 注意

en: Pattern
ja: パターン

en: Changed
ja: 変更済

en: Select
ja: 選択

en: Report
ja: レポート

en: URL rules
ja: URLルール
