Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Settings
pt: Configurações

en: Path
pt: Caminho

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Created
pt: Criado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Delete all
pt: Apagar tudo

en: Note
pt: Nota

en: Pattern
pt: Padrão

en: Changed
pt: Alterado

en: Select
pt: Selecionar

en: Report
pt: Relatório

en: Highlight Colors
pt: Cores de destaque
