Reviews (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Author
id: Penulis

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Other
id: Lainnya

en: published
id: diterbitkan

en: Changed
id: Berubah

en: Oldest first
id: Tertua dulu

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: Review
id: Periksa

en: Newest first
id: Mulai dari terbaru
