Reviews (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Author
it: Autore

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Reviews
it: Recensioni

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Other
it: Altro

en: published
it: pubblicato

en: Changed
it: Modificato

en: Oldest first
it: Prima i più vecchi

en: not published
it: non pubblicato

en: Review
it: Revisione

en: Newest first
it: Prima i più recenti
