Revision Extras (1.0.0-rc3) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Subject
pt: Assunto

en: Node Types
pt: Tipos de nó

en: Node Type
pt: Tipo de Nó

en: General
pt: Geral

en: Revision log message
pt: Mensagem de registo da revisão
