Revision Manager (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Introduction
hi: प्रस्तावना

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Bundle
hi: पोटली
