Revision Purgatory (1.0.0-beta2) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Custom
cy: Addasu

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Language code
cy: Côd yr iaith
