revolt (1.0.3) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: White
fr: Blanc

en: Gray
fr: Gris

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Sidebar Left
fr: Barre latérale Gauche

en: Sidebar Right
fr: Barre latérale Droite

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Search form
fr: Formulaire de recherche

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Banner settings
fr: Paramètres de la bannière

en: Header background
fr: Arrière-plan de l'entête

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Last page
fr: Dernière page

en: Banner Image
fr: Image de la bannière

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Site header
fr: Entête du site

en: First page
fr: Première page

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
