Reverse Reference (revref) (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Language
de: Sprache

en: Update
de: Aktualisieren

en: View
de: Ansicht

en: Entity
de: Entität

en: Default value
de: Standardwert

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Access check
de: Zugriffsprüfung

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Published only
de: Nur Veröffentlichte

en: Language: @language
de: Sprasche: @language

en: Source entity type
de: Quell-Entitätstyp

en: Access operation
de: Zugriffsvorgang

en: Reference method
de: Referenzmethode

en: Reverse entity reference
de: Entitätsreferenzierung umkehren

en: Entity reference selection plugin settings
de: Plugin-Einstellungen für Entitätsreferenzauswahl

en: Limit: @limit
de: Begrenzung: @limit
