Reverse Reference (revref) (1.0.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (7 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Language
mr: भाषा

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
