Reverse Reference (revref) (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Entity
nl: Entiteit

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Access check
nl: Toegangscontrole

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Published only
nl: Alleen gepubliceerde

en: Language: @language
nl: Taal: @language

en: Source entity type
nl: Bronentiteitstype

en: Reference method
nl: Referentie-methode

en: Reverse entity reference
nl: Omgekeerde entiteitreferentie

en: Entity reference selection plugin settings
nl: Instellingen voor de entiteitsreferentieselectie plug-in

en: Limit: @limit
nl: Limiet: @limit
