Reverse Reference (revref) (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Language
tr: Dil

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Entity
tr: Nesne

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Access operation
tr: Erişim işlemi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Reverse entity reference
tr: Tersine varlık başvurusu

en: Entity reference selection plugin settings
tr: Varlık referans seçimi uygulama eki ayarları
