Reverse Reference (revref) (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Language
pt: Idioma

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Mostrar

en: Entity
pt: Entidade

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Published only
pt: Apenas as publicadas

en: Source entity type
pt: Fonte do tipo de entidade

en: Reference method
pt: Método de referência

en: Reverse entity reference
pt: Referência de entidade reversa

en: Entity reference selection plugin settings
pt: Definições do plugin de seleção da referência da entidade
