Rewrite Field (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Capitalize first letter
it: Prima lettera maiuscola

en: No transform
it: Nessuna trasformazione

en: Upper case
it: Maiuscole

en: Lower case
it: Minuscole

en: Capitalize each word
it: Ogni parola in maiuscolo

en: Link path
it: Percorso del link

en: Override the output of this field with custom text
it: Sovrascrivere l'output di questo campo con testo personalizzato

en: Output this field as a custom link
it: Mostra questo campo come un collegamento personalizzato
