Rich Image (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: No
ro: Nu

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Link URL
ro: URL Link

en: Caption
ro: Legendă

en: About
ro: Despre

en: External links only
ro: Doar legături externe

en: Allowed link type
ro: Tip de legătură permis

en: Internal links only
ro: Doar legături interne

en: Both internal and external links
ro: Se permit atât legături interne cât și legături externe

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ro: Căile introduse manul trebuie să înceapă cu /, ? sau #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ro: Începeţi prin a introduce titlul unui conţinut pentru a-l selecta. Puteţi de asemenea să introduceţi o cale internă, cum ar fi %add-node sau un URL extern, cum ar fi %url. Introduceţi %front pentru a crea o legătură către pagina principală.

en: This must be an external URL such as %url.
ro: Acesta trebuie să fie un URL extern, precum %url.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page.
ro: Trebuie să fie o cale internă ca %add-node. De asemenea, puteți începe să tastați titlul unei bucăți de conținut pentru a o selecta. Introduceți %front pentru a vă conecta la prima pagină.
