Rigel (5.0.12) - en to is translation catalogue (44 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Approve
is: Samþykkja

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: List
is: Listi

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Download
is: Hala niður

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Settings
is: Stillingar

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Manage
is: Stjórnun

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Configure
is: Stilla

en: Create
is: Stofna

en: Footer
is: Fótur

en: Filter
is: Sía

en: Start
is: Hefst

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Close
is: Loka

en: Log out
is: Útskrá

en: Attach
is: Hengja við

en: Review
is: Yfirlestur

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Apply
is: Virkja

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: Last page
is: Síðasta síða
