Rigel (6.0.6) - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: List
tr: Liste

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Download
tr: İndir

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Manage
tr: Yönetim

en: Refresh
tr: Yenile

en: Upload
tr: Yükle

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Create
tr: Oluştur

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Start
tr: Başlangıç

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Install
tr: Kur

en: Close
tr: Kapat

en: Log out
tr: Çıkış

en: Attach
tr: Ekle

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Apply
tr: Uygula

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Copy
tr: Kopyala

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Update style
tr: Stili güncelle

en: Add effect
tr: Efekt ekle

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Add and configure
tr: Ekle ve yapılandır

en: Last page
tr: Son sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Install and set as default
tr: Kur ve varsayılan olarak ayarla

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Footer theme
tr: Altbilgi teması
