Rigel (7.0.2) - en to uk translation catalogue (88 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: List
uk: Список

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Manage
uk: Керування

en: Refresh
uk: Оновити

en: Upload
uk: Викласти

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Create
uk: Створити

en: Page
uk: Сторінка

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Filter
uk: Фільтр

en: next
uk: наступний

en: Start
uk: Початок

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Log in
uk: Вхід

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Install
uk: Встановити

en: Close
uk: Закрити

en: Stop
uk: Зупинити

en: Accept
uk: Прийняти

en: first
uk: перше

en: Log out
uk: Вихід

en: Attach
uk: Вкласти

en: previous
uk: попередній

en: last
uk: останній

en: Review
uk: Перевірити

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Apply
uk: Застосувати

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Copy
uk: Копіювати

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Restore
uk: Відновити

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Font family
uk: Гарнітура

en: Launch
uk: Старт

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Detach
uk: Від’єднати

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Download feature
uk: Завантажити властивість

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Update style
uk: Оновити стиль

en: Add effect
uk: Додати ефект

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Dark
uk: Темний

en: Reboot
uk: Перезавантажити

en: Terminate
uk: Перервати

en: Add and configure
uk: Додати і налаштувати

en: Save and add
uk: Зберегти та додати

en: Top Bar
uk: Верхня панель

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Write
uk: Записати

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Install and set as default
uk: Встановити і зробити базовою

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key
