Rigel (7.0.5) - en to mr translation catalogue (40 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Approve
mr: स्वीकार

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: List
mr: यादी

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Settings
mr: संरचना

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Upload
mr: अपलोड

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Page
mr: पान

en: Filter
mr: गाळणी

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Install
mr: इन्स्टॉल

en: Tools
mr: साधने

en: Close
mr: बंद

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Rebuild
mr: पुनर्बांधणी

en: Search form
mr: शोध

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: Install and set as default
mr: इन्स्टॉल करा व मूलभूत असे ठरवा
