Rigel (8.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (86 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Approve
sv: Godkänn

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: List
sv: Lista

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Settings
sv: Inställningar

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: Manage
sv: Hantera

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Create
sv: Skapa

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Footer
sv: Sidfot

en: Filter
sv: Filtrera

en: next
sv: nästa

en: Start
sv: Från

en: Navigation
sv: Navigering

en: Log in
sv: Logga in

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Install
sv: Installera

en: Tools
sv: Verktyg

en: Close
sv: Stäng

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Accept
sv: Accepterar

en: first
sv: första

en: Log out
sv: Logga ut

en: Attach
sv: Bifoga

en: Review
sv: Granska

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Apply
sv: Applicera

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Copy
sv: Kopiera

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Restore
sv: Återställ

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Download feature
sv: Ladda ned feature

en: Pagination
sv: Paginering

en: Search form
sv: Sökformulär

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Update style
sv: Uppdatera stil

en: Add effect
sv: Lägg till effekt

en: Current page
sv: Nuvarande sida

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Dark
sv: Mörkt

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: First page
sv: Första sidan

en: Install and set as default
sv: Installera och ställ in som förvalt

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Go to page @key
sv: Gå till sida @key
