Rigel (8.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (77 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: List
fa: فهرست

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Download
fa: دانلود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Manage
fa: مدیریت

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Create
fa: ایجاد

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: Filter
fa: فیلتر

en: next
fa: بعدی

en: Start
fa: شروع

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Log in
fa: ورود

en: Uninstall
fa: عزل

en: Install
fa: نصب

en: Tools
fa: ابزارها

en: Close
fa: بستن

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: first
fa: اول

en: Log out
fa: خروج

en: Attach
fa: پیوست

en: Review
fa: بازبینی

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Apply
fa: تایید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Copy
fa: کپی

en: Add another item
fa: افزودن آیتم دیگر

en: Rebuild
fa: بازسازی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Primary
fa: اصلی

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Update style
fa: به‌روز رسانی سبک

en: Add effect
fa: افزودن اثر

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Dark
fa: تاریک

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Install and set as default
fa: نصب و پیش‌فرض

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
