Rijksvideo (2.0.0-alpha6) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Mute
nl: Dempen

en: Unmute
nl: Dempen opheffen

en: Full screen
nl: Volledig scherm

en: Play video
nl: Video afspelen

en: Audio description
nl: Audio-descriptie

en: Transcription
nl: Uitgeschreven tekst

en: Exit fullscreen
nl: Volledig scherm afsluiten

en: Pause video
nl: Pauzeer video

en: Enter fullscreen
nl: Volledig scherm openen

en: The XML file is invalid.
nl: Het XML-bestand is ongeldig.

en: Rijksvideo Player
nl: Rijksvideo speler

en: Display Rijksvideo media source
nl: Toon Rijksvideo mediabron

en: Auto-filled based on the Rijksvideo XML file
nl: Automatisch ingevuld op basis van het Rijksvideo XML-bestand

en: Rijksvideo settings
nl: Rijksvideo-instellingen

en: Configure the Rijksvideo module settings.
nl: De Rijksvideo-module instellen.

en: Only show a download accordion
nl: Alleen een download-accordeon weergeven

en: Check this box if you only want to show a download accordion instead of the default accordions.
nl: Vink dit vakje aan als u alleen een download-accordeon wilt weergeven in plaats van de standaard-accordeons.

en: Time slider
nl: Tijd-schuifregelaar

en: Volume slider
nl: Volumeregelaar

en: Subtitle on
nl: Ondertiteling ingeschakeld

en: Subtitle off
nl: Ondertiteling uitgeschakeld

en: Audio description on
nl: Audiodescriptie ingeschakeld

en: Audio description off
nl: Audiodescriptie uitgeschakeld

en: Download audio description
nl: Audiodescriptie downloaden

en: Download in MP3 format
nl: Download in MP3-formaat

en: Transcribed text
nl: Uitgeschreven tekst

en: Download in @type format
nl: Download in @type formaat
