Rivet (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Updated
ro: Actualizat

en: Medium
ro: Mediu

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: New
ro: Nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date
