Rivet (1.0.0) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Updated
da: Opdateret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Site name
da: Sitets navn

en: Current
da: Aktuelle

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Completed
da: Gennemført

en: New
da: Ny

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Featured
da: Anbefalet

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Footer options
da: Indstillinger for sidefod

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Current page
da: Nuværende side

en: Previous page
da: Forrige side

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Last page
da: Sidste side

en: Layout options
da: Layout indstillinger

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: Search form (narrow)
da: Søgeformular (smal)

en: Search form (wide)
da: Søgeformular (bred)
