Rivet (1.0.0) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Medium
pl: Średnie

en: Current
pl: Bieżący

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Completed
pl: Zakończone

en: New
pl: Nowy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Footer options
pl: Opcje stopki

en: Above Content
pl: Nad zawartością

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: X-Large
pl: XL

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Layout options
pl: Opcje układu

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu treści. Aby utworzyć nowy typ treści przejdź do <a href="@create_content">tego formularza</a>.

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key

en: Search form (narrow)
pl: Formularz wyszukiwania (wąski)

en: Search form (wide)
pl: Formularz wyszukiwania (szeroki)
