Rivet (1.0.0) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Updated
uk: Оновлено

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Medium
uk: Середній

en: Current
uk: Поточна

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Content Top
uk: Вміст зверху

en: Content Bottom
uk: Вміст знизу

en: Sidebar
uk: Панель

en: Completed
uk: Завершено

en: New
uk: Нові

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Skip to Content
uk: Перейти до вмісту

en: Footer options
uk: Налаштування нижнього колонтитулу

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: X-Large
uk: Дуже великий

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Branding
uk: Брендування

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Layout options
uk: Опції макету

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки не створено. Щоб додати новий тип матеріалу, відвідайте сторінку <a href="@create_content">створення типів матеріалу</a>.

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Header options
uk: Варіанти заголовка

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Search form (narrow)
uk: Форма пошуку (вузька)

en: Search form (wide)
uk: Форма пошуку (широка)
