Rivet (1.0.3) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Updated
fa: به‌روز

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Site name
fa: نام سایت

en: Medium
fa: متوسط

en: Current
fa: جاری

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: New
fa: جدید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Featured
fa: ویژه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن
