Rivet (1.0.4) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Updated
ar: التحديث

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Medium
ar: متوسط

en: Current
ar: الحالي

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: New
ar: جديد

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Featured
ar: متميز

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Branding
ar: العلامة التجارية

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key

en: Search form (narrow)
ar: نموذج البحث (ضيق)

en: Search form (wide)
ar: نموذج البحث (عريض)
