Rivet (1.0.4) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Site name
tr: Site adı

en: Medium
tr: Orta

en: Current
tr: Şu anki

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: New
tr: Yeni

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Layout options
tr: Düzen seçenekleri

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz herhangi bir içerik tipi oluşturmadınız. Yeni bir içerik tipi eklemek için <a href="@create_content">içerik tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)

en: Search form (wide)
tr: Arama formu (geniş)
