Rivet (1.0.5) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Content
ru: Содержимое

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Help
ru: Справка

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Updated
ru: Обновлено

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Page
ru: Страница

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Site name
ru: Название сайта

en: Medium
ru: Средний

en: Current
ru: Текущий

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Content Top
ru: Контент сверху

en: Content Bottom
ru: Контент Снизу

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Completed
ru: Завершено

en: New
ru: Новое

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Featured
ru: Популярное

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Footer options
ru: Подвала настройки

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Branding
ru: Наименование

en: Text Formats
ru: Текстовые форматы

en: Last page
ru: Последняя страница

en: Layout options
ru: Настройки макета

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ru: Вы не создали ни одного типа материалов. перейдите по ссылке на <a href="@create_content">страницу создания типов материалов</a> чтобы добавить его.

en: First page
ru: Первая страница

en: Page @items.current
ru: Страница @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: Go to page @key
ru: Перейти на страницу @key

en: Search form (narrow)
ru: Форма поиска (узкая)

en: Search form (wide)
ru: Форма поиска (широкая)
