Rivet (1.1.1) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Updated
it: Aggiornato

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Site name
it: Nome del sito

en: Medium
it: Medio

en: Current
it: Corrente

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Completed
it: Completato

en: New
it: Nuovo

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato alcun tipo di contenuto. Vai alla <a href="@create_content">pagina di creazione di tipo di contenuti</a> per aggiungere un nuovo tipo di contenuti.

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
