Rivet (1.1.2) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Site name
fr: Nom du site

en: Medium
fr: Moyen

en: Current
fr: Actuel

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Completed
fr: Terminé

en: New
fr: Nouveau

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Featured
fr: Recommandés

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Accessibility
fr: Accessibilité

en: Skip to Content
fr: Aller au contenu

en: Footer options
fr: Options de pied de page

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Site under maintenance
fr: Site en maintenance

en: Current page
fr: Page courante

en: X-Large
fr: XL

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Text Formats
fr: Formats de texte

en: Last page
fr: Dernière page

en: Layout options
fr: Options de mise en page

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez pas encore créé de type de contenus. Allez sur la <a href="@create_content">page de création de type de contenus</a> pour ajouter un nouveau type de contenu.

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Header options
fr: Options d'entête

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Search form (narrow)
fr: Formulaire de recherche (étroit)

en: Search form (wide)
fr: Formulaire de recherche (large)
