Rivet (1.1.2) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Updated
ja: 更新

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Site name
ja: サイト名

en: Medium
ja: 中程度

en: Current
ja: 現在

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Content Top
ja: コンテンツトップ

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Completed
ja: 完了

en: New
ja: 新

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Copyright
ja: 著作権

en: Featured
ja: 主な

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Site under maintenance
ja: サイトはメンテナンス中です

en: Current page
ja: カレントページ

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Layout options
ja: レイアウトのオプション

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Header options
ja: ヘッダーのオプション
