Rivet (1.1.3) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Medium
hi: माध्यम

en: Current
hi: मौजूदा

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: New
hi: नया

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Site under maintenance
hi: साइट रखरखाव के तहत ।

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों
