React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: link
de: Link

en: Upload
de: Hochladen

en: Continue
de: Weiter

en: Url
de: URL

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Color picker
de: Farbauswahl

en: Machine name
de: Systemname

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: About
de: Über

en: Text format
de: Textformat

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
de: Das Ändern des Textformats in %text_format entfernt dauerhaft Inhalt, der in diesem Textformat nicht erlaubt ist.<br><br>Speichern Sie Ihre Änderungen bevor Sie das Textformat umstellen, um Datenverlust zu vermeiden.

en: Change text format?
de: Textformat ändern?

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Entity browser
de: Entitäten-Browser

en: Select entities
de: Entitäten auswählen

en: Entity reference format
de: Format der Entitätsreferenz

en: Rich text
de: Erweiterter Text
