React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Link
fr: Lien

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: link
fr: lien

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Upload
fr: Transférer

en: Continue
fr: Continuer

en: Url
fr: URL

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Color picker
fr: selectionneur de couleur

en: Machine name
fr: Nom système

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: About
fr: À propos

en: Text format
fr: Format de texte

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
fr: Basculer le format de texte en %text_format retirera définitivement le contenu qui n'est pas autorisé dans ce format de texte.<br><br>Pour éviter de perdre des données, enregistrez vos changements avant de basculer le format de texte.

en: Change text format?
fr: Changer le format de texte ?

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Select entities
fr: Sélectionner les entités

en: Entity autocomplete
fr: Autocomplétion d'entité

en: Entity reference format
fr: Format de référence d'entité
