React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: View
nl: Weergeven

en: Upload
nl: Uploaden

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Url
nl: URL

en: Custom
nl: Aangepast

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: About
nl: Over

en: Text format
nl: Tekstopmaak

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
nl: Wijzigen van de tekstopmaak naar %text_format zal inhoud die niet toegestaan is in die opmaak permanent verwijderen.<br><br>Sla uw wijzigingen op voordat u de tekstopmaak omschakelt, om gegevensverlies te voorkomen.

en: Change text format?
nl: Tekstopmaak aanpassen?

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Entity browser
nl: Entiteit-browser

en: Select entities
nl: Entiteiten selecteren
