Reinforcement Learning (RL) API (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Date
it: Data

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: View
it: Visualizza

en: Module
it: Modulo

en: Never
it: Mai

en: Custom
it: Personalizzato

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Not installed
it: Non installato

en: Source
it: Sorgente

en: Features
it: Funzionalità

en: Hour
it: Ora

en: All time
it: Dall'inizio

en: Installed
it: Installato

en: About
it: Informazioni

en: Impressions
it: Impression

en: This month
it: Questo mese

en: This year
it: Quest'anno

en: Variants
it: Varianti

en: Variant
it: Variante
