RNG - Events and Registrations (3.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (80 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Views
he: היבטים

en: Access
he: הרשאות גישה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Event
he: אירוע

en: Updated
he: עודכן

en: Component
he: רכיב

en: Unassigned
he: לא משוייך

en: User
he: משתמש

en: action
he: פעולה

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: Active
he: פעיל

en: Done
he: בוצע

en: Roles
he: תפקידים

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Group ID
he: מזהה קבוצה

en: Revisions
he: גרסאות

en: Field name
he: שם שדה

en: Conditions
he: תנאים

en: active
he: פעיל

en: N/A
he: -ללא-

en: System
he: מערכת

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Owner
he: בעלים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Add group
he: הוספת קבוצה

en: Condition
he: מצב

en: Delete rule
he: מחיקת כלל

en: Rules
he: כללים

en: Identity
he: זהות

en: Authored on
he: בתאריך

en: Change
he: חשב

en: Messages
he: מסרים

en: Source
he: מקור

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: People
he: משתמשים

en: Customize
he: התאם אישית

en: Changed
he: השתנה

en: Apply
he: החל

en: A description of the group.
he: תאור הקבוצה.

en: Language code
he: קוד השפה

en: Send message
he: שלח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: User Role
he: תפקיד

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: Created on
he: נוצר ב

en: Confirmed
he: מאושר

en: Trigger
he: גורם מפעיל

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: In queue
he: פריטים ברשימה

en: Edit @type
he: ערוך @type

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Machine Name
he: שם מכונה
