RNG - Events and Registrations (3.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (46 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Status
ku: ڕەوش

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Type
ku: جۆر

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Actions
ku: کردارەکان

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: action
ku: کردار

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Create
ku: درووستکردن

en: Active
ku: چالاکە

en: Done
ku: تەواوبوو

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Revision ID
ku: IDی پێداچوونەوە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: active
ku: چالاکە

en: N/A
ku: نییە

en: System
ku: سیسته‌م

en: Owner
ku: خاوەن

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Delete rule
ku: یاسا بسڕەوە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Create new revision
ku: درووستکردنی پێداچوونەوەیەکی نوێ

en: People
ku: خەڵک

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Send message
ku: ناردنی پەیام
