RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-alpha6) - en to ru translation catalogue (80 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Register
ru: Регистрация

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Groups
ru: Группы

en: Type
ru: Тип

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en:  and
ru:  и

en: Access
ru: Доступ

en: View
ru: Просмотр

en: Event
ru: Событие

en: Updated
ru: Обновлено

en: Component
ru: Компонент

en: Unassigned
ru: Не назначено

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: Active
ru: Активно

en: Event type
ru: Тип события

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Group ID
ru: Номер группы

en: Revisions
ru: Редакции

en: Conditions
ru: Условия

en: N/A
ru: Н/Д

en: System
ru: Система

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Add group
ru: Добавить группу

en: Condition
ru: Условие

en: Delete rule
ru: Удалить правило

en: Rules
ru: Правила

en: Identity
ru: Идентификатор

en: Authored on
ru: Создан в

en: Messages
ru: Сообщения

en: Source
ru: Источник

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Rule deleted.
ru: Правило удалено.

en: Customize
ru: Настроить

en: Scope
ru: Ограничение

en: Changed
ru: Изменение

en: Templates
ru: Шаблоны

en: A description of the group.
ru: Описание группы.

en: Language code
ru: Код языка

en: Not configured
ru: Не настроено

en: Channels
ru: Каналы

en: Send message
ru: Отправить сообщение

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: User Role
ru: Пользовательская роль

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Rule
ru: Правило

en: Registration
ru: Регистрация

en: Bundle
ru: Набор

en: Created on
ru: Создано

en: label
ru: метка

en: Trigger
ru: Триггер

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: In queue
ru: В очереди

en: Edit @type
ru: Редактировать @type

en: Name of the group.
ru: Название группы

en: Edit URL
ru: Редактировать URL

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Add @entity_type
ru: Добавить @entity_type

en: Registrations
ru: Регистрации

en: User selection
ru: Выбор пользователя

en: Action ID
ru: ID действия

en: Messages saved.
ru: Сообщения сохранены.
