RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-alpha8) - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Views
th: ดู

en: Access
th: การเข้าถึง

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Revisions
th: รุ่น

en: active
th: ใช้งาน

en: System
th: ระบบ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Add group
th: เพิ่มกลุ่ม

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: Delete rule
th: ลบกฎ

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Messages
th: ข้อความ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Send message
th: ส่งข้อความ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง
