RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-alpha9) - en to hr translation catalogue (49 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Register
hr: Registriraj se

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Groups
hr: Grupe

en: Type
hr: Vrsta

en: Actions
hr: Akcije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Action
hr: Akcija

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Update
hr: Osvježi

en: Access
hr: Pristup

en: View
hr: Pregled

en: Event
hr: Događanje

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Component
hr: Komponenta

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: Active
hr: Aktivno

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Revisions
hr: Revizije

en: active
hr: aktivan

en: System
hr: Sustav

en: Configuration
hr: Postavke

en: Add group
hr: Dodaj grupu

en: Delete rule
hr: Izbriši pravilo

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Messages
hr: Poruke

en: Source
hr: Izvor

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Apply
hr: Primjeni

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Send message
hr: Pošalji poruku

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Trigger
hr: Okidač

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Edit @type
hr: Uredi @type

en: Edit URL
hr: Uredi URL
